Harry Potter fan forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Harry Potter fan forum

 
ИндексPortalПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Latest topics
» Nick`s house
Любими цитати. Icon_minitimeСъб Дек 29, 2012 7:43 pm by Нора Лопес

» Станете приятели
Любими цитати. Icon_minitimeПон Юли 16, 2012 11:32 pm by Алекс Найт

» Ани Хол
Любими цитати. Icon_minitimeВто Май 08, 2012 1:27 pm by Annie Holl

» Около езерото
Любими цитати. Icon_minitimeСъб Мар 17, 2012 8:27 pm by Нора Лопес

» По коридорите
Любими цитати. Icon_minitimeВто Мар 13, 2012 1:56 pm by Никълъс Грийн

» Въпроси [игра]
Любими цитати. Icon_minitimeПон Фев 20, 2012 6:55 pm by Ерик Снейп

» На кой герой се оприличавате?
Любими цитати. Icon_minitimeПон Фев 20, 2012 6:55 pm by Ерик Снейп

» Кой беше последният филм, който гледахте?
Любими цитати. Icon_minitimeПон Фев 20, 2012 6:54 pm by Ерик Снейп

» Да преброим до 7777
Любими цитати. Icon_minitimeПон Фев 20, 2012 6:54 pm by Ерик Снейп

Top posters
Kate Woodstock
Любими цитати. 3991067TЛюбими цитати. I_voting_barЛюбими цитати. 3991070A 
Пандора Лиманс
Любими цитати. 3991067TЛюбими цитати. I_voting_barЛюбими цитати. 3991070A 
Кейт Грейнджър
Любими цитати. 3991067TЛюбими цитати. I_voting_barЛюбими цитати. 3991070A 
Нора Лопес
Любими цитати. 3991067TЛюбими цитати. I_voting_barЛюбими цитати. 3991070A 
Касандра Грас-Уейл
Любими цитати. 3991067TЛюбими цитати. I_voting_barЛюбими цитати. 3991070A 
The Headmaster
Любими цитати. 3991067TЛюбими цитати. I_voting_barЛюбими цитати. 3991070A 
Роуз Уизли
Любими цитати. 3991067TЛюбими цитати. I_voting_barЛюбими цитати. 3991070A 
Джаки Потър
Любими цитати. 3991067TЛюбими цитати. I_voting_barЛюбими цитати. 3991070A 
Ривър Ларош
Любими цитати. 3991067TЛюбими цитати. I_voting_barЛюбими цитати. 3991070A 
Себастиян Дивайн
Любими цитати. 3991067TЛюбими цитати. I_voting_barЛюбими цитати. 3991070A 
Дати на изпитите
05 декември
Трансфигурация
Пророкуване

06 декември
Отвари
Аритмантика
07 декември
Билкология
08 декември
Вълшебство
Мъгълознание
09 декември
История на магията
 Древни руни
10 декември
Защита срещу Черните изкуства
Астрономия
11 декември
Грижа за магическите създания
Летене
Магьоснически наръчник

Смъртожадни
с•к•о•р•о

Вижте нашите приятели:


Тук станете наши приятели.
Кой е онлайн?
Онлайн е 1 потребител: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 1 Гост

Нула

Най-много потребители онлайн: 16, на Чет Апр 21, 2022 9:49 pm
Статистика
Имаме 116 регистрирани потребители
Най-новият потребител е julka9818

Нашите потребители са написали 5451 мнения in 339 subjects

 

 Любими цитати.

Go down 
+6
Kate Woodstock
Моргана Елейн
Анита Валънтайн
Самюел Ютис
Касандра Грас-Уейл
Пандора Лиманс
10 posters
АвторСъобщение
Пандора Лиманс

Пандора Лиманс



Лична страница
Потребителско име в Pottermore: ~

Любими цитати. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати.   Любими цитати. Icon_minitimeСря Сеп 07, 2011 9:04 am

Животът е въртележка, на която никой не може да се задържи задълго. В края на краищата тя винаги се връща на същото място, като затваря кръга.
- Сблъсък, Стивън Кинг
Върнете се в началото Go down
http://uglyinside.tumblr.com/
Касандра Грас-Уейл
Префект
Касандра Грас-Уейл



Любими цитати. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати.   Любими цитати. Icon_minitimeПон Сеп 12, 2011 12:35 pm

"- Не трябваше да питаш. Любовта не задава много въпроси. Щом започнем да мислим, започваме и да се страхуваме. Този страх е необясним и няма смисъл да се опитваме да го изразим с думи.Може би това е страхът да не презрат чувствата ти, да не бъдеш отблъснат или пък да не развалиш магията.Ето защо не се пита - действа се. Поемат се рискове, както ти самият си казвал вече толкова пъти."
~Край река Пиедра Седнах и заплаках, П. Куелю

Върнете се в началото Go down
Пандора Лиманс

Пандора Лиманс



Лична страница
Потребителско име в Pottermore: ~

Любими цитати. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати.   Любими цитати. Icon_minitimeПон Сеп 12, 2011 2:36 pm

Шапкаря отвори широко очи, като чу това, ала каза само:
- Защо гарванът прилича на писалищна маса?
„Ето, сега ще се позабавляваме! - помисли Алиса. - Радвам се, че почнаха да задават гатанки.“
- Мисля, че мога да отгатна - добави тя гласно.
- Значи мислите, че можете да кажете отговора? - рече Мартенския Заек.
- Точно тъй - отвърна Алиса.
- Тогаз кажете туй, което мислите - продължи Мартенския Заек.
- Това и правя - бърже отвърна Алиса. - Поне… поне мисля туй, което казвам… то е все едно, нали…
- Ни най-малко не е все едно! - каза Шапкаря. - Та вие значи искате да кажете, че „Аз виждам туй, което ям“ е все едно като „Аз ям туй, което виждам“!
- Значи искате да кажете - добави Мартенския Заек, - че „Аз харесвам туй, което получавам“ е все едно като „Аз получавам туй, което харесвам“!
- Значи искате да кажете - добави Катерицата, която изглежда говореше в съня си, - че „Аз дишам, когато спя“ е все едно като „Аз спя, когато дишам“!
- Все едно е при тебе - каза Шапкаря.

- Алиса в страната на чудесата, Луис Карол
Върнете се в началото Go down
http://uglyinside.tumblr.com/
Самюел Ютис
Префект
Самюел Ютис



Лична страница
Потребителско име в Pottermore: Все още чакам Октомври.

Любими цитати. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати.   Любими цитати. Icon_minitimeВто Сеп 13, 2011 6:18 pm

" Everyone is born creative;
everyone is given a box of
crayons in kindergarten.
They’re only crayons. You didn’t fear them
in kindergarten, why fear them now?"

- How to be creative, Hugh MacLeod

"Dying young is overrated."

- Отново: How to be creative, Hugh MacLeod
Върнете се в началото Go down
Пандора Лиманс

Пандора Лиманс



Лична страница
Потребителско име в Pottermore: ~

Любими цитати. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати.   Любими цитати. Icon_minitimeВто Сеп 13, 2011 7:15 pm

На Вик Лъвъл който ми каза, че дракони няма, а после ме заведе в леговищата им.

Трябва да се присмиваш на онова, което ти причинява болка, за да запазиш равновесие, за да не се побъркаш от тоя гаден свят.

Думите на доктора ни скапаха съвсем - не толкова заради лъжата, че сме работници, колкото заради истината, че сме луди.

Какво друго е обществото ни, ако не една лудница.
Какво друго е тази лудница, ако не един модел на нашето обществото!

- Полет над куковиче гнездо, Кен Киси
Върнете се в началото Go down
http://uglyinside.tumblr.com/
Анита Валънтайн

Анита Валънтайн



Любими цитати. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати.   Любими цитати. Icon_minitimeВто Сеп 13, 2011 7:33 pm

"Идва момент, в който просто обичаш някого. Не защото е добър или лош, или какъвто и да било. Просто го обичаш. Това не означава, че ще бъдете заедно завинаги. Не означава,
че няма да се нараните взаимно. Значи само, че го обичаш. Понякога въпреки това, което е, а понякога заради това, което е. И знаеш, че и той те обича, понякога заради това, което си, а друг път въпреки него."
Anita Blake, Incubus Dreams
Върнете се в началото Go down
Пандора Лиманс

Пандора Лиманс



Лична страница
Потребителско име в Pottermore: ~

Любими цитати. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати.   Любими цитати. Icon_minitimeВто Сеп 13, 2011 10:11 pm

Държа да отбележа, че не харесвам книгата и дори не успях да я завърша. Този откъс, който си извадих от нея, наистина е прекрасен и за мен си остана единственото хубаво нещо в книгата.


- Тя носеше отвратителни, тревожни жълти цветя. Дявол ги знае как се казват, но те, кой знае защо, първи се появяват в Москва. Тези цветя много ярко се открояваха върху черното ù пролетно манто. Тя носеше жълти цветя! Лош цвят. Тя сви от Тверская в една пряка и тогава се обърна. Знаете Тверская, нали? По тверская минаваха хиляди хора, но ви уверявам, че тя видя само мен и ме погледна не само тревожно, но дори някак болезнено. Порази ме не толкова нейната красота, колкото безкрайната, невероятна самота в очите ù.
Подчиних се на жълтия знак и също свих в пресечката, тръгнах след нея. Вървяхме безмълвно по кривата скучна уличка, аз по единия тротоар, тя по другия. Представете си, по уличката нямаше жива душа. Измъчвах се, защото ми се стори, че трябва да я заговоря, а се боях, че няма да изрека нито дума и тя ще си отиде и никога вече няма да я видя.
И представете си, изведнъж заговори тя:
- Харесват ли ви моите цветя?
Добре помня как прозвуча гласът ù, доста нисък, но пресеклив и колкото и да е глупаво, стори ми се, че ехото отекна в уличката и се блъсна в мръсната жълта стена. Аз бързо минах на нейния тротоар и докато приближавах, отговорих:
- Не.
Тя ме изгледа учудено, а аз изведнъж съвсем неочаквано разбрах, че цял живот съм обичал именно тази жена! Как ви се струва? Ще кажете, разбира се, че съм луд?
- Нищо не казвам! - възкликна Иван и добави: - Умолявам ви, после?
И гостът продължи:
- Да, тя ме изгледа учудено, а след като ме изгледа, попита:
- Изобщо ли не обичате цветя?
Стори ми се, че долових в гласа ù враждебност. Вървях до нея, мъчех се да стъпвам в крак и за свое учудване съвсем не се чувствах притеснен.
- Обичам цветя, но не тези.
- А какви?
- Аз обичам рози.
Съжалих, че го казах, защото тя виновно се усмихна и хвърли цветята си в канавката. Малко смутен, аз все пак ги вдигнах, подадох ù ги, но тя се усмихна, отблъсна цветята и аз ги понесох в ръце.
Вярвахме така известно време в мълчание, после тя взе цветята от ръцете ми и ги хвърли на паважа, провря ръката си в дълга черна ръкавица под моята и продължихме редом.

- Майстора и Маргарита, Михаил Булгаков
Върнете се в началото Go down
http://uglyinside.tumblr.com/
Моргана Елейн

Моргана Елейн



Любими цитати. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати.   Любими цитати. Icon_minitimeСря Сеп 14, 2011 12:07 am

Заради опасността от злополуки при летенето на разни предмети из стаята професор Флитуик бе снабдил всеки ученик с по един куп възглавници, с които да се упражняват, тъй като те не можеха да наранят никого. Като теория беше добре, но на практика се получаваше друго. Невил се прицелваше толкова неточно, че в края на краищата запращаше прекалено тежки неща през стаята, като например самия професор Флитуик.

— Престани за малко да ме занимаваш с това яйце, чу ли? — процеди Хари тъкмо когато професор Флитуик смирено прелиташе покрай тях, за да кацне върху един голям скрин.




"Хари Потър и Огнения бокал" - Дж. К. Роулинг.
Върнете се в началото Go down
Kate Woodstock
Префект
Kate Woodstock



Лична страница
Потребителско име в Pottermore: ```

Любими цитати. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати.   Любими цитати. Icon_minitimeСря Сеп 14, 2011 4:53 pm

“With great power... comes great need to take a nap. Wake me up later.”
― Rick Riordan, The Last Olympian
“If my life is going to mean anything, I have to live it myself.”
― Rick Riordan, The Lightning Thief
“Be careful of love. It'll twist your brain around and leave you thinking up is down and right is wrong.”
― Rick Riordan, The Battle of the Labyrinth
“You deal with mythological stuff for a few years, you learn that paradises are usually places where you get killed.”
― Rick Riordan, The Battle of the Labyrinth
Върнете се в началото Go down
Касандра Грас-Уейл
Префект
Касандра Грас-Уейл



Любими цитати. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати.   Любими цитати. Icon_minitimeПет Сеп 23, 2011 7:26 pm

Щом те обичам, можеш да разполагаш с всичко.Можеш да имаш времето ми, моята вярност, дупето ми, парите ми, семейството ми, кучето ми, парите на кучето, времето на кучето- всичко! Щом те обичам ще нося вместо теб цялата ти болка, ще поема вместо теб всичките ти дългове (във всеки смисъл на думата), ще те пазя от собствената ти несигурност, ще те надаря мислено с всякакви положителни качества, които ти всъщност никога не си развил у себе си, и ще купувам коледни подаръци за цялото ти семейство.

" - Oще я обичаш, нали ?! ...
- Разбира се , как би я мразил толкова много , ако все още не я обичаше !? "
Върнете се в началото Go down
Пандора Лиманс

Пандора Лиманс



Лична страница
Потребителско име в Pottermore: ~

Любими цитати. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати.   Любими цитати. Icon_minitimeПет Сеп 30, 2011 1:54 pm

- А вас обвинявам, че не сте изпълнили дълга си на човешко същество. В името на този мъртвец ви обвинявам, че сте пропуснали любовта, че сте пренебрегнали дълга да бъдете щастлива, че животът ви е минал в заобикалки, сурогат и примиренчество. Би следвало да бъдете осъдена на смърт. Ще бъдете осъдена на самота.
Той спря, изпи на един дъх чашата вино. Пола не беше трепнала.
- Ужасна присъда – рече с усмивка.
- Най-страшната – отвърна той. Не виждам нищо по-страшно, нищо по-неизбежно. От нищо не се плаша повече. Както впрочем и всички хора. Никой обаче не си го признава. А на мен понякога ми иде да закрещя: "Страх ме е, страх ме е, обичайте ме!"
Обичате ли Брамс?, Франсоаз Саган
Върнете се в началото Go down
http://uglyinside.tumblr.com/
Пандора Лиманс

Пандора Лиманс



Лична страница
Потребителско име в Pottermore: ~

Любими цитати. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати.   Любими цитати. Icon_minitimeПет Окт 14, 2011 11:37 am

Нямам представа как изглежда любовният успех, но знам, че няма любовен неуспех. Тези две думи си противоречат. Да изпиташ любов вече е такъв триумф, че се питам нужно ли е нещо повече.
Зимно пътуване, Амели Нотомб
Върнете се в началото Go down
http://uglyinside.tumblr.com/
Ривър Ларош

Ривър Ларош



Лична страница
Потребителско име в Pottermore: IceNight168

Любими цитати. Empty
ПисанеЗаглавие: Любими цитати.   Любими цитати. Icon_minitimeНед Окт 23, 2011 10:16 am

“I believe that imagination is stronger than knowledge - myth is more potent than history - dreams are more powerful than facts - hope always triumphs over experience - laughter is the cure for grief - love is stronger than death”

-Robert Fulghum
Върнете се в началото Go down
Пандора Лиманс

Пандора Лиманс



Лична страница
Потребителско име в Pottermore: ~

Любими цитати. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати.   Любими цитати. Icon_minitimeСря Ное 02, 2011 3:09 pm

Никой за нищо не носи вина. Ние не грешим, ние сме болни. Ние сме само едни жертви - алкохолици, наркомани, сексомани... Знаете ли, че можеш да си и магазиноман? Да, да! Няма алчност, има вещомания - плод на комерсиализма. Жертви бе! Сега вече не се казва: "Еди кой си се провали", а само отбелязваме, че е претърпял променлив успех. Ние създаваме общество от безгръбначни, самодоволни, хленчещи същества, които за всичко си имат оправдание, а не носят отговорност за нищо.

— Пуканки, Бен Елтън
Върнете се в началото Go down
http://uglyinside.tumblr.com/
Таша Робинс

Таша Робинс



Любими цитати. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати.   Любими цитати. Icon_minitimeСря Ное 02, 2011 3:36 pm

Ключът към разбирането на всички религии е, че представата на боговете за добро забавление е „Не се сърди, човече" с криви зарчета.
Тери Пратчет, Посестрими в занаята

Нещата, които се опитват да приличат на други неща, често пъти приличат на нещата повече от самите неща.
Баба Вихронрав
Посестрими в занаята, Тери Пратчет

Когато някой човек умре,
обичаят ни е
да отворим тетрадката му
и да съберем времето на неговата радост,
за да го запишем върху гроба му.
Защото това според нас е
единственото и истинско ЖИВЯНО ВРЕМЕ.

Приказки за разсмисъл, Хорхе Букай
Върнете се в началото Go down
Joyce Wilson

Joyce Wilson



Любими цитати. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати.   Любими цитати. Icon_minitimeСря Ное 02, 2011 4:02 pm

If you love two people at the same time, choose the second one. Because if you really loved the first one, you wouldn't have fallen for the second!
- Johnny Depp

Materialism lives outside the lines of my reality.
- The Game

Toва не са цитати от книги или филми, простички са и все пак съдържат толкова много в себе си.
Върнете се в началото Go down
Пандора Лиманс

Пандора Лиманс



Лична страница
Потребителско име в Pottermore: ~

Любими цитати. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати.   Любими цитати. Icon_minitimeПет Ное 11, 2011 8:59 pm

Злото, общо взето не спи и затова не разбира защо на другите им се налага да го правят. Но Кроули обичаше да си поспива – това си беше едно от земните удоволствия.

Ама че смешка ще да е тоя свят, замисли се той, ако и демоните почнеха да си имат вяра един на друг.

Ако държите да сте наясно с човешките работи, за да ги проумеете, може да ви е от помощ следното: повечето триумфи и трагедии в историята са причинени не от хора, по същество добри или лоши, а от хора, по същество хора.

Израстваш с книги за пирати, каубои, космонавти и тъй нататък и тъкмо като си решил, че светът е пълен с невероятни неща, ти казват, че всъщност е гъчкан с умрели китове, изсечени гори и радиоактивни отпадъци, дето после се моткат с милиони години.. Мене ако питате, човек хич не си струва да пораства голям…

Години наред и не особено убедително той разпалено обясняваше на приятелите си колко била икономична тая кола и каква работа вършела с отчаяната надежда, че някой от тях също ще се прилъже да си купи, защото нещастието на обича да е само.

Добри поличби, Тери Пратчет & Нийл Геймън



Върнете се в началото Go down
http://uglyinside.tumblr.com/
Kally Malinoff

Kally Malinoff



Лична страница
Потребителско име в Pottermore:

Любими цитати. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати.   Любими цитати. Icon_minitimeВто Ное 15, 2011 6:33 pm

"Младите хора искат да са верни, но не са, старите искат да изневеряват, но не могат" - “Портретът на Дориан Грей“
Върнете се в началото Go down
Пандора Лиманс

Пандора Лиманс



Лична страница
Потребителско име в Pottermore: ~

Любими цитати. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати.   Любими цитати. Icon_minitimeВто Ное 15, 2011 6:38 pm

... да се чувстваш особен е най-ужасната клетка, която човек може да си построи.
Самотата на простите числа, Паоло Джордано

Отивам да пусна една вода и докато пикая, се втренчвам замислен в някаква тънка като паяжина пукнатина в стената над писоара. Мисля си, че ако изчезна в тази цепнатина, ако мога някак да се смаля и да се вмъкна в нея, почти сигурно е, че никой няма да забележи липсата ми. Никой... няма... да си разплете... чорапите... от мъка. Всъщност някои, ако изобщо забележат, че ме няма, вероятно ще усетят странно, необяснимо облекчение. Такава е истината - има хора, без които светът е по-добър.
Американски психар, Брет Ийстън Елис
Върнете се в началото Go down
http://uglyinside.tumblr.com/
Sponsored content





Любими цитати. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати.   Любими цитати. Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Любими цитати.
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Любими цитати.
» Любими цитати.
» Любими цитати.
» Любими книги.
» Любими филми.

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Harry Potter fan forum :: Други интереси ::   :: Литература-
Идете на: